Datum:

June 5, 2018

-
Autor:

OHAdmin

Chcete si pronajmout sídlo společnosti? 2. krok – hrozby pochybného poskytnutí sídla

Poskytování sídla společnosti má hned několik výhod. Bohužel, pronajímání od neověřených společností s sebou přináší mnoho rizik, které vycházejí z neprofesionality a nespolehlivosti nabízejících společností. Jaké hrozby s sebou nese pochybné poskytnutí sídla společnosti?

Reprezentativní prostorymala_strana_budova_praha

Příjemné prostory vytvářejí první dojem, který je nesmírně důležitý. Kromě toho, že každé profesionální business centrum má mít recepci, je třeba zjistit, zda budete mít k dispozici i vyškolené asistentky. Asistentky zprostředkují kontakt s veřejností nebo orgány státní správy a pomáhají s jakoukoli organizační činností. Schopnost komunikace v cizím jazyce a podpora při tvorbě prezentací nebo jiných firemních materiálů, by měla být samozřejmostí.

Plně vybavené kanceláře a zasedací místnosti

Profesionální poskytovatel kromě plnohodnotného sídla zajistí i plné vybavení kanceláří a zasedací místnosti podle potřeb klienta. Mnohé společnosti vám dokonce zařízení kanceláří přizpůsobí.  Konferenční místnost k osobnímu jednání nebo tréninku zaměstnanců máte mít k dispozici vždy, když potřebujete.

Řádné a viditelné označení společnosti

Správné označení sídla společnosti je alfou a omegou při hledání té správné firmy, která vám sídlo poskytne. Označení sídla firmy plyne ze živnostenského zákona a podléhá zákonem stanoveným podmínkám. Jako klient konkrétního byznys centra byste měli mít možnost vystavovat i své propagační materiály k účelům vlastní propagace, a to přímo v místě sídla. Stejně důležitá je i možnost mít zřízené telefonní či faxové linky pro podporu dostupnosti.

Uložení firemního účetnictví v sídle společnosti

Silný partner vám poskytne své odborné znalosti při hledání optimální cesty k daňové efektivitě. Vyhnete se tak rizikům, ke kterým v oblasti daňové problematiky dochází poměrně často. Cílem profesionálního daňového poradenství je podpora každého specifického požadavku klienta. Profesionální poskytovatel sídla vám pomůže zvýšit i kvalitu účetní závěrky.

Kromě výše zmíněných kritérií by vás poskytovatel sídla měl podpořit i po právně-ekonomické stránce či zajistit případně správu datové schránky. Velmi důležité je všímat si i vystupování všech zaměstnanců business centra, se kterými přijdete do styku. Vybrat byste si měli na základě špičkového servisu, ale také sympatií a vstřícnosti. Důležité jsou i vzájemné vztahy a náklady, které budou odpovídat službám, které budete chtít využít. Při výběru se vyplatí obezřetnost, abyste se opravdu vyvarovali hrozbám pochybného poskytnutí sídla společnosti.