Datum:

July 12, 2022

-
Autor:

OFFICE HOUSE

Jak velkou kancelář v dnešní době potřebujeme?

Jak velkou kancelář v dnešní době potřebujeme?

Najít optimální velikost kanceláří, přizpůsobit privátní i společné prostory a vytvořit zaměstnancům moderní pracovní prostředí, je v podnikání zásadní. Pandemie však změnila pravidla a ovlivňuje to, jak na vhodné rozměry prostor nahlížet.

Pracovní prostor na jednoho zaměstnance

Kolik pracovního prostoru by každý zaměstnanec měl mít?

Dle technické normy ČSN 73 5305 – Administrativní budovy a prostory – je třeba počítat na jedno pracovní místo:

  • s prostorem pro jednání a s odkládacími plochami disponujícím minimálně 12 m2,
  • bez prostoru pro jednání a bez odkládacích ploch s prostorem zabírajícím alespoň 5 m2.

Doporučené parametry jsou o 3 až 4 metry větší. Vyjma norem je však důležité respektovat obsazenost prostor. Ta se před pandemií standardně pohybovala mezi 30 až 40 %.

Společné prostory jsou neméně důležité

Kanceláře tvoří také společné prostory. Nejčastěji se jedná o:

  1. kuchyňku
  2. relaxační místnost
  3. zasedací místnost

V posledním případě je častou otázkou vhodná kapacita a typ uspořádání. Pro sedící lidi kolem obdélníkového stolu je vhodné, aby každému z přítomných nabízela alespoň 4 m2. To samé platí u čtvercového stolu či v případě uspořádání do písmene U.

Pandemie změnila léta zažitá pravidla

Kvůli pandemii covid-19 se markantně zvýšil počet zaměstnanců na home office. Pokud vám nevyhovuje černobílé řešení velké kanceláře nebo home office, zvolte variantu někde uprostřed. Ideální volbou jsou flexibilní pracoviště.

U Flexi Office je možnost využít menší kancelář, v níž se může střídat více zaměstnanců za výhodnou cenu. V případě potřeby růstů je možnost krátkodobě využít zasedací místnost nebo pracovní místo v jiné kanceláři. Ozvěte se nám a společně nalezneme tu nejvhodnější variantu pro Vás či Vaši firmu.

Flexi kancelář na míru

Mám zájem