Datum:

May 15, 2019

-
Autor:

OFFICE HOUSE

Už jste slyšeli o možnosti využití podnikatelského inkubátoru?

Stejně jako se děti dávají v porodnici do inkubátorů, tak i pro čerstvě vzniklé firmy je tu tato možnost. Říká se jí podnikatelský inkubátor a zkušení specialisté vás zde připraví na vše, co vás čeká jako začínajícího podnikatele.

Založení vlastního podnikání provází spousta problémů a zmatků, ve kterých je potřeba udělat si pořádek, abyste mohli svou živnost úspěšně provozovat. Naštěstí existují firmy, které se startem i správou společnosti mohou pomoct. A to často i formou bezplatné konzultace.

 

Jakou pomoc můžete očekávat od podnikatelského inkubátoru?

Při zakládání vlastní živnosti vám provozovatelé podnikatelského inkubátoru mohou pomoci s mnoha oblastmi podnikání, třeba skrz školení nebo sestavení obchodních plánů. Mezi nejčastější poskytovanou pomoc patří například:

  • komunikace s úřady
  • hledání spolehlivých partnerů pro podnikání
  • sestavení obchodního a marketingového plánu
  • poradenství ohledně účetnictví a financování
  • zařizování reprezentativních prostor a sídla společnosti
  • hledání potenciálních zákazníků

 

Kdo jsou poskytovatelé?

Typickými poskytovateli podnikatelských inkubátorů mohou být nejen soukromé společnosti, které si z pomoci začínajícím podnikům udělaly vlastní živnost, ale například také státní instituce. Ty mají za cíl především rozvíjet podnikatelský trh a podporovat nově vznikající malé a střední firmy.

Tuto podporu ekonomiky mají na starosti takové instituce, jako jsou přidružená pracoviště některých univerzit a vysokých škol v České republice. Pomáhají při začátku podnikání například poskytnutím pracoviště a nejrůznějšími kurzy, které vám jako začínajícím podnikatelům ulehčí a objasní mnoho procesů provázejících začátky živnosti.

Poskytovatelé podnikatelských inkubátorů jsou často zřízeni z fondů EU na podporu podnikání. Proto je jejich cílem především vytvořit fungující živnosti, které rozvíjejí lokální podnikatelské prostředí a regionální ekonomiku. Přínosem pro stát, který inkubátory zřizuje, je také vznik nových pracovních míst a snižování nezaměstnanosti.

 

Je pro vás podnikatelský inkubátor to pravé?

Mnoho začínajících podnikatelů je soběstačných a nepotřebují komplexní pomoc se všemi oblastmi, které inkubátory poskytují. Navíc, využití podnikatelského inkubátoru je často podmíněno upsáním se k delší spolupráci a přijetím mnoha podmínek, které po tuto dobu musíte dodržovat.

Pokud toužíte po větší svobodě v podnikání a pouze si nevíte rady s dílčími kroky při zakládání společnosti, využijte naše služby a my vás všemi potřebnými kroky provedeme a usnadníme váš čas, peníze i nervy na úřadech.