Datum:

March 14, 2019

-
Autor:

OFFICE HOUSE

Jak začít podnikat, aby se z vysněných plánů nestala noční můra?

Podnikání jako procházka růžovou zahradou? Bohužel, většinou tomu tak nebývá. Již samotné založení vlastního podniku s sebou přináší spoustu překážek a začínající podnikatelé se musí smířit s tím, že hned ze začátku jich budou muset hodně překonat.

Hladký rozjezd vlastního podnikání závisí především na třech základních věcech: nápadu, nadšení a finančním kapitálu. Mít dobrý nápad, o kterém si myslíte, že si najde své místo na trhu, je podmínkou ke startu. Dostatek potenciálních zákazníků se pro vás jako podnikatele stává naprosto stěžejním pro přežití.

Další věcí je nadšení do projektu. Musíte počítat s tím, že podnikání se stane neustálou součástí vašeho života, která bude stát velké množství energie, bez které podnik nemůže fungovat. Jen dobrý nápad a nadšení však také nestačí. Rozhodující jsou finanční možnosti, jelikož bez základního kapitálu nejenže nelze projekt rozjet, ale ani ho poté udržet při životě.

 

Složitý proces zakládání firmy jako jeden z největších strašáků

Život podnikatele holt obnáší velkou zodpovědnost a těžké výzvy, kterým je potřeba čelit téměř každý den. Ať už jde o složité administrativní procesy či vymýšlení těch správných marketingových strategií. Jaká je však cesta od prvotního nápadu po realizaci vlastního podnikání?

Musíte se připravit na to, že formálně začátek podnikání zabere dost času. Je zapotřebí oběhat úřady, získat živnostenské oprávnění, navštívit notáře, vložit základní jmění a mnoho dalšího. Samozřejmě záleží také na typu společnosti, kterou se chystáte založit, jelikož každý typ má svá specifická pravidla.

 

Jak začít podnikat bez nutnosti zakládání společnosti?

Rozjet vlastní podnikání stojí opravdu hodně úsilí. Jestliže překonáte složitý proces zakládání společnosti, čeká vás období, kdy musíte přežít, tedy neztratit energii a nadšení, pečlivě promýšlet investice a soustředit se na obchodní strategii. Jak si ale rozjezd firmy ulehčit?

V dnešní době nabízí trh možnost, jak usnadnit situaci začínajícím podnikatelům, a to nákupem „připravené“ společnosti. Jedná se o typ firem, které jsou založeny přímo za účelem následného prodeje. Tyto tzv. ready-made společnosti jsou již zapsané v obchodním rejstříku, mají splněné všechny zákonné povinnosti a je také splacen základní kapitál. Samozřejmostí je možnost změny názvu společnosti a garance čistoty firmy, tedy žádné dluhy a závazky.

Pro začínajícího podnikatele, který si chce výrazně ušetřit čas, peníze i energii, je ready-made společnost přesně dělaná. Výhodou je, že s odkoupením tohoto typu společnosti můžete začít podnikat hned druhý den a nemusíte na nic čekat.

Start podnikání opravdu není žádný med. Je proto dobré využít všechny možnosti, jak si toto období usnadnit a věnovat drahocenný čas a energii tomu zásadnímu – jádru vašeho podnikání.