Datum:

July 1, 2023

-
Autor:

OFFICE HOUSE

Konec dokládání bezúhonnosti členů volených orgánů výpisem z rejstříku trestů

Od 15. 1. 2023 došlo ke zjednodušení při zápisech společností do obchodního rejstříku. A to především díky zrušení povinnosti dokládat bezúhonnost členů volených orgánů výpisem z evidence rejstříku trestů.

Čestné prohlášení místo výpisu z rejstříku trestů

Pro zápis členů volených orgánů, jako jsou například jednatelé a členové představenstva, nebude s účinností od 1.7.2023 tohoto roku nutné dokládat jejich bezúhonnost pomocí výpisu z evidence rejstříku trestů. 

Fakt, že je daná osoba způsobilá být členem orgánů obchodní korporace, stačí podle změněného znění ust. § 13 rejstříkového zákona doložit pouze čestným prohlášení zapisované osoby.

Případné lživé čestné prohlášení může být následně posouzeno jako zamlčení podstatných skutečností v podkladech sloužících pro zápis do obchodního rejstříku – trestněprávní odpovědnost podle § 254 odst. 2 trestního zákoníku.

Odkup ready-made společnosti

Přijde vám, že založit společnost s sebou nese řadu zdlouhavých povinností, které vás od samotného podnikání zbytečně odrazují a zdržují? Kupte si ready-made společnost a můžete začít podnikat prakticky ihned! Tuto službu nabízí OFFICE HOUSE.

Na trhu působíme již více než 22 let. Považujeme se proto za zakladatele tohoto oboru v Česku i na Slovensku. Veškeré dokumenty pravidelně podrobujeme účetní a právní revizi, abyste měli jistotu, že vše odpovídá aktuální právní legislativě,“ vysvětluje své služby OFFICE HOUSE. „Námi poskytované služby se vyznačují skutečně vysokým standardem již v základní ceně.

Pokud tedy chcete začít podnikat rychle a raději než technickým a právním starostem se zakládáním firmy se chcete soustředit na jádro vašeho podnikání, tato služba je tu právě pro vás.