Datum:

March 27, 2023

-
Autor:

OFFICE HOUSE

Rychlost založení s.r.o. aneb proč odkoupit ready-made u Office House?

Věděli jste, že české podnikatelské prostředí patří k těm téměř nejhorším v Evropě, neboť založení firmy u nás může trvat až dlouhých 25 dní? To je nejdéle v celé Evropské unii. Jaká jsou možná řešení? Jestliže si odkoupíte ready-made společnost, tak můžete začít podnikat ještě dnes.

Rychlost založení s.r.o. v České republice

Ve srovnání podnikatelského prostředí obsadila Česká republika žalostné 21. místo z 27 zemí Evropské unie. Vůbec nejhůře si pak Česká republika vede v hodnocení podmínek pro založení podnikání. Ty jsou totiž nejméně příznivé z celé EU a vznik podnikání dost komplikují. 

Samotné založení firmy u nás podle dat Světové banky může trvat až 25 dní. Evropský průměr přitom činí okolo 12 dnů. Bavíme se tedy o více než dvojnásobném čase pro české podnikatele, což není příliš optimistické.

Zároveň je ale u nás pro založení podnikání nutné udělat mnohem více administrativních kroků než v ostatních zemích. Založit si s.r.o. tedy není v České republice vůbec nic snadného. 

Odkup ready-made u Office House jako řešení

Skvělým řešením zdlouhavého zakládání podnikání může být odkup ready-made společnosti, díky čemuž můžete jednoduše začít podnikat „ihned“ a bez čekání.

Možnost odkupu ready-made společnosti nabízí například Office House, který na trhu působí již od roku 2001. Je tak v podstatě zakladatelem tohoto oboru v České a Slovenské republice. 

Office House podrobuje veškeré dokumenty pravidelné účetní a právní revizi, díky čemuž budete mít jistotu, že vše odpovídá aktuální právní legislativě. 

Jestliže tedy i vy chcete začít podnikat, ale zdlouhavé papírování a vyřizování všech nejrůznějších náležitostí vás od toho odrazuje, využijte těchto služeb, kupte si ready-made společnost a budete mít po starostech.