Datum:

September 14, 2017

-
Autor:

OFFICE HOUSE

Není sídlo jako sídlo – plnohodnotné sídlo značky OFFICE HOUSE

Pojem virtuální sídlo je používáno od roku 1995, kdy první virtuální sídlo začal poskytovat jistý americký podnikatel Ralph Gregory pod názvem Intelligent Office.  V České republice se tato služba dostala do širšího povědomí po roce 2000, a to díky společnosti OFFICE HOUSE, která jako první začala poskytovat služby firemních sídel. OFFICE HOUSE se tak stal zakladatelem a synonymem pro tento obor v České a Slovenské republice. Aktuálně naše společnost poskytuje služby v 16 business centrech v sedmi městech České republiky a na Slovensku.

Na českém a slovenském trhu dnes působí mnoho menších poskytovatelů firemních sídel, kteří Vám nabídnou nižší cenu a při uzavírání kontraktu Vám slíbí zázraky – jak tedy rozlišit poskytovatele reálného sídla firmy od toho virtuálního a předejít budoucím starostem?

Jak si správně vybrat poskytovatele firemních sídel?

Dle zákona o DPH se za skutečné sídlo společnosti považuje místo, kde se schází vedení společnosti a kde jsou přijímána zásadní rozhodnutí týkající se řízení firmy. Definice skutečného sídla osoby povinné k dani je též stanovena Nařízením Rady EU, které zejména poukazuje na fakt, že pouhá existence poštovní adresy nemůže být postačující pro sídlo ekonomické činnosti osoby povinné k dani. Sídlo společnosti by tedy mělo splňovat minimálně tyto parametry:

  • Reprezentativní prostory s vlastní recepcí vč. vyškolených asistentek, které Vám zprostředkují kontakt s veřejností, orgány státní správy a zajistí příjem, přeposílání, či scan veškeré došlé pošty
  • Možnost využití plně vybavených kanceláří a zasedacích místností
  • Řádné a viditelné označení společnosti je samozřejmostí
  • Možnost vystavení propagačních materiálů v sídle společnosti
  • Možnost uložení firemního účetnictví v sídle společnosti
  • Možnost zřízení telefonní, faxové linky pro podporu kontaktnosti sídla
  • Právně-ekonomická podpora ze strany poskytovatele, případná správa datové schránky
  • V neposlední řadě příjemné a mile vystupování zaměstnanců business centra – je obecně známo, že první dojem je základem k úspěchu.

Výběr správného poskytovatele firemních sídel je tedy zásadní, a to jak z pohledu finančního úřadu, tak Vašich obchodních partnerů. Reprezentativní prostory a výše uvedené služby Vám zajistí maximální možný komfort a flexibilitu ve Vašem podnikání.

Již od samého začátku víme, že se vyplácejí především dlouhodobé a vzájemně prospěšné vztahy založené na špičkovém servisu za odpovídajících nákladů. V případě využití sídla od OFFICE HOUSE tedy získáte maximální flexibilitu při vyžívání kanceláře a zasedacích místností. Mimo jiné Vám poskytneme právní podporu zdarma po celou dobu naší spolupráce.

Pokud stále váháte nad výběrem té správné varianty k Vašemu podnikání, tak nás neváhejte kontaktovat:

+420 226 091 226

office@officehouse.cz