Korporátní služby

Apostily, superlegalizace a překlady

Nacházíte se v situaci, kdy potřebujete předložit úřední listinu vydanou českým orgánem v zahraničí nebo naopak? Odjíždíte za prací či studiem do zahraničí? Plánujete uzavřít manželství v cizině? Je možné, že soudně ověřený překlad určitých dokumentů nebude postačovat. V takovém případě mohou úřady požadovat další ověření, jako je např. apostila nebo dokonce superlegalizace.

Je důležité si uvědomit, že s tímto procesem mohou být spojeny různé administrativní a právní kroky, které je třeba vyřídit, aby vše proběhlo hladce a bez problémů. Nechcete nechat nic náhodě a raději svěříte překlad dokumentů i administrativu zkušeným profesionálům?

 

Naše firma má dlouholeté zkušenosti s ověřováním dokumentů a právními předpisy jednotlivých zemí. Poskytujeme rychlé a efektivní řešení Vašich potřeb, včetně řešení překladů a notářských ověření.

 

Co je Superlegalizace?

Představuje vyšší ověření listin, jímž se ověřuje veřejná listina nebo listina, která byla již jednou úředně ověřená za účelem jejího použití v zahraničí.

Superlegalizaci českých listin vykonává orgán státní správy nadřízený orgánu, který listinu vydal (např. Ministerstvo spravedlnosti České republiky). Poté je vyžadováno sekundární ověření podpisu a úředního razítka adekvátního nadřízeného orgánu státní správy Ministerstvem zahraničních věcí České republiky. V posledním kroku následuje ověření podpisu a úředního razítka Ministerstva zahraničních věcí České republiky diplomatickým nebo konzulárním úřadem státu, na jehož území má být listina užita.

Superlegalizace není vyžadovaná v situacích, kdy je uzavřena mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána (např. Úmluva o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin). Tímto aktem se odstranil požadavek superlegalizace mezi smluvními státy a byla nahrazena zvláštní doložkou, tzv. apostilou.

 

Co je Apostila (Apostille)?

Je speciální doložka, která je připojena za úřední listiny a dokumenty, jež osvědčuje ověření podpisu a otisku razítka na dokumentu, se záměrem jejího použití v zahraničí.

Doložka substituuje v případech určených mezinárodními smlouvami superlegalizaci a není tedy nutné mít dokument ověřený zastupitelským úřadem České republiky v zahraničí. Finální ověření se uskutečňuje v zemi, ve které byla listina vystavena.

Apostila se běžně vyhotovuje v úředním jazyce státu, kde byly dokumenty vypracovány. Někdy bývá i dvoujazyčná, kdy druhým jazykem je nejčastěji angličtina. Poté je nezbytný ověřený překlad, který splňuje požadavky na rovnocenný přenos obsahu z cílového jazyka do jazyka přijímající země.

 

Mezi naše rozšířené služby ve spolupráci s renomovanou notářskou kanceláří patří také zajištění apostily nebo superlegalizace korporátních, či jiných dokumentů. Potřebujete s nimi pomoci? Neváhejte se s námi spojit. 

img img

Nabídka našich služeb

img

Virtuální sídlo

Reprezentativní virtuální sídla v Česku a na Slovensku. Jedinečná adresa s nadstandardním servisem. Zvyšte svou prestiž nejen v očích svých klientů.

img

Kanceláře

Servisované kanceláře, tzv. FLEXI OFFICE, v Česku a na Slovensku. Pronajměte si plně vybavenou kancelář a neztrácejte čas jejím zařizováním. Flexibilní řešení pro tým i jednotlivce.

img

Zasedací místnosti

Reprezentativní prostory pro účely diskrétních setkání i velkokapacitní zasedací místnosti s možností realizace větších akcí v Česku i na Slovensku.

img

Ready-made společnosti

Založené společnosti všech právních forem bez jakékoliv aktivity a plně splaceným základním kapitálem. Začněte podnikat ještě dnes a bez starostí.

img

Založení společnosti na klíč

Založíme Vám společnost jakékoliv právní formy (s.r.o., a.s., SE atd.) na míru přesně dle Vašich požadavků. S našim expresním zápisem podnikáte do 3 dnů.

img

Korporátní služby

Komplexní korporátní služby. Zajistíme změny ve vaší společnosti, zápis skutečného majitele do ESM a mnoho dalších individuálních požadavků.

Kontakt

Ozvěte se nám

icon
Adresa

Na Poříčí 1047/26 110 00 Praha 1

Nezávazná poptávka

Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme zpět.