Korporátni služby

Evidence skutečného majitele (ESM)

Nevíte si rady s registrací skutečného majitele? Celou agendu Vám zajistíme na klíč a za minimální náklady!

Důležité informace

 

Člen statutárního orgánu je odpovědný za evidenci a jako evidující osoba musí dbát na to, aby společnost měla řádně skutečné majitele evidovány.
Povinnosti mají, ale i skuteční majitelé, kteří jsou povinni poskytnout evidující osobě maximální součinnost a v případě, že dojde ke změně ve vlastnické struktuře ho neprodleně informovat, tak aby si aktualizoval nejen např. seznam akcionářů, ale nechal aktualizovat i údaje v evidenci dle nových údajů.

S doložením skutečného majitele je samozřejmě spojena nemalá administrativní zátěž a správná identifikace skutečného majitele může být obtížná!

 

V případě nesplnění této povinnosti nemůžete hlasovat na valné hromadě a hrozí Vám pokuta až do výše 500.000 Kč. Důrazně tedy doporučujeme mít tuto agendu co nejdříve v pořádku.

 

Podle definice zákona je skutečným majitelem v obchodní korporaci každá fyzická osoba, která:

  • je ovládající osobou podle zákona o obchodních korporacích;
  • vlastní nebo kontroluje korporaci tím, že: má přímý podíl nebo akcii nebo hlasovací práva, včetně akcie na doručitele, větší než 25 %;
  • má přímo nebo nepřímo právo na podíl na zisku, jiných vlastních zdrojích nebo likvidačním zůstatku větším než 25 %;
  • může ovládat korporaci nebo korporace, které mají v dané korporaci samostatně nebo dohromady podíl nebo akcii na doručitele větší než 25 %;
  • může kontrolovat korporaci jinými prostředky (kontrolou jsou mimo jiné kritéria ve smyslu směrnice Evropského parlamentu a Rady).

 

Co máte dělat u společnosti, kde skutečný majitel není tak jednoznačný, jako jsou např. s.r.o. s více společníky, akciové společnosti, nebo společnosti s zahraničním společníkem?

Nejste si jistí kdo je koncový příjemce, nebo osoba s koncovým vlivem?
Nevíte co a kam doložit aby vše proběhlo rychle a bez problémů?

 

img img

Overenie ESM

Overenie esm text...

Nabídka našich služeb

img

Virtuálne sídlo

Reprezentatívne virtuálne rezidencie v Českej republike a na Slovensku. Jedinečná adresa s nadštandardnými službami. Zvýšte svoju prestíž nielen v očiach klientov.

img

Kancelárie

Servisované kancelárie, tzv. FLEXI OFFICE, v Českej republike a na Slovensku. Prenajmite si plne vybavenú kanceláriu a nestrácajte čas jej zariaďovaním. Flexibilné riešenia pre tímy aj jednotlivcov.

img

Zasadacie miestnosti

Reprezentatívne priestory na účely diskrétnych stretnutí a veľkokapacitné zasadacie miestnosti s možnosťou organizovania väčších podujatí v Českej republike a na Slovensku.

img

Ready-made spoločnosti

Založené spoločnosti všetkých právnych foriem bez akejkoľvek činnosti a s plne splateným základným imaním. Začnite podnikať ešte dnes bez akýchkoľvek obáv.

img

Založenie firmy na kľúč

Zriadime spoločnosť akejkoľvek právnej formy (s.r.o., a.s., SE atď.) na mieru vašim požiadavkám. S našou expresnou registráciou môžete podnikať do 3 dní.

img

Firemné služby

Komplexné firemné služby. Zabezpečíme zmeny vo vašej spoločnosti, registráciu konečného užívateľa výhod do RKUV a mnoho ďalších individuálnych požiadaviek.

Kontakt

Ozvite sa nám

icon
Adresa

Na Poříčí 1047/26 110 00 Praha 1

Nezáväzná ponuka

Napíšte nám a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.