Korporátní služby

Likvidace a odkup společnosti

Likvidace společnosti je jedna z forem zrušení firmy, která bývá často chybně spojována s neschopností nebo neúspěchem v podnikání. Podnik však může být úspěšně zlikvidován i tehdy, kdy žádné problémy nemá a zisk z likvidace je pro vlastníky výhodnější než pokračování v podnikání. U úspěšné likvidace společnosti bývá dosaženo i likvidačního zůstatku, který je poté transferován společníkům nebo akcionářům.

Smyslem likvidace firmy je tedy vyrovnání majetkových vztahů zanikajícího podnikatelského subjektu, a to bez právního nástupce až po výmaz z obchodního rejstříku.

 

Činnosti, které v průběhu likvidace zajišťujeme, jsou zejména:

 

  • rozhodnutí valné hromady o likvidaci společnosti ve formě notářského zápisu
  • jmenování likvidátora, včetně jeho zápisu do obchodního rejstříku a stanovení odměny
  • vypracování oznámení o vstupu společnosti do likvidace + jejich zveřejnění v Obchodním věstníku
  • sestavení likvidační účetní rozvahy a soupisu jmění firmy v likvidaci
  • vyřešení majetkových vztahů, dluhů a pohledávek likvidované společnosti
  • sestavení konečné likvidační účetní závěrky
  • vytvoření návrhu na rozdělení likvidačního zůstatku
  • zhotovení seznamu společníků, kterým byl vyplacen podíl na likvidačním zůstatku
  • archivace dokumentů ve státním archivu + návrh na výmaz z obchodního rejstříku

 

Jak dlouho likvidace trvá a kolik to stojí?

 

Likvidace firmy je individuální záležitost a odvíjí se od množství závazků a stavu majetku společnosti. Proces likvidace není časově omezen. V podstatě se ale dá říci, že i u nejmenší společnosti je délka likvidace minimálně 4 měsíce. Důvodem jsou zákonem stanovené lhůty.

 

Rádi pro vás zajistíme likvidaci firmy na klíč, která je profesionálně prováděna našimi odborníky a proces je vždy realizován důkladně, diskrétně a s ohledem na minimalizaci rizik pro klienta.

 

Potřebujete s likvidací společnosti pomoci? Neváhejte se na nás obrátit

img img

Nabídka našich služeb

img

Virtuální sídlo

Reprezentativní virtuální sídla v Česku a na Slovensku. Jedinečná adresa s nadstandardním servisem. Zvyšte svou prestiž nejen v očích svých klientů.

img

Kanceláře

Servisované kanceláře, tzv. FLEXI OFFICE, v Česku a na Slovensku. Pronajměte si plně vybavenou kancelář a neztrácejte čas jejím zařizováním. Flexibilní řešení pro tým i jednotlivce.

img

Zasedací místnosti

Reprezentativní prostory pro účely diskrétních setkání i velkokapacitní zasedací místnosti s možností realizace větších akcí v Česku i na Slovensku.

img

Ready-made společnosti

Založené společnosti všech právních forem bez jakékoliv aktivity a plně splaceným základním kapitálem. Začněte podnikat ještě dnes a bez starostí.

img

Založení společnosti na klíč

Založíme Vám společnost jakékoliv právní formy (s.r.o., a.s., SE atd.) na míru přesně dle Vašich požadavků. S našim expresním zápisem podnikáte do 3 dnů.

img

Korporátní služby

Komplexní korporátní služby. Zajistíme změny ve vaší společnosti, zápis skutečného majitele do ESM a mnoho dalších individuálních požadavků.

Kontakt

Ozvěte se nám

icon
Adresa

Na Poříčí 1047/26 110 00 Praha 1

Nezávazná poptávka

Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme zpět.